Facebook Sayfamız  Twitter Sayfamız    Video Arşivi  Resim Galerisi

 

 

Tümtaş Opetaş Otomotiv 1985 yılından bu yana müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda araç tasarımı ve ekipman imalatı yapmaktadır.

09 - 11 Mayıs 2010 New Millenium Award 2010 ödülüne layık görüldük

Sinekkovar ürünlerinin lider markası OFF!, Kızılay işbirliğiyle 18 Temmuz - 13 Eylül 2007      tarihleri arasında düzenlediği gönüllü kan bağışı kampanyasının startını Ankara’da verdi.
Johnson Wax’ın sinekkovucu pazarında lider olan OFF! markasının tam teşekküllü hale getirerek Kızılay’a bağışladığı son model otobüsün Marmara, Ege ve Akdeniz’deki illeri ve sahil beldelerini kapsayan yolculuğuna çıkmadan önce yapılan basın toplantısında, kan bağışı oranının artırılması gerektiği kaydedildi. Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Johnson Wax Genel Müdürü Atila Alada’nın hazır bulunduğu Lozan Parkı’nda gerçekleştirilen basın toplantısının ardından bağışlanan yeni otobüsle birlikte kampanyanın ilk kan bağışları Kızılay Meydanı’nda alındı.

Hedef: 10.000 Ünite Kan:Yaz aylarında azalan kan bağışını artırmak ve kan bağışının önemini anlatmak için gerçekleştirilen proje kapsamında “OFF!-Kızılay Otobüsü”, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Mersin, Adana gibi büyük illerin yanı sıra Bodrum, Marmaris, Didim, Fethiye gibi tatil beldelerine de gidecek.

OFF!’un, kampanya için tasarlatıp Kızılay’a bağışladığı otobüste kan alımı ve saklanması için gerekli olan her türlü ekipman hazır bulunuyor ve aynı anda 4 kişi kan bağışı yapabiliyor. Özel olarak dizayn edilen ve teknik özellikleriyle Türkiye’de bir ilke imza atan “OFF! - Kızılay Otobüsü'nde Kızılay personeli 2 ay boyunca kan bağışında bulunmak isteyenlere hizmet verecek. “Kanınızı Sivrisineklere Değil, Kızılay’a Bağışlayın, Hayat Kurtarın” sloganıyla OFF! sponsorluğunda gerçekleştirilen kampanyada, iki ay içinde 10.000 ünite kan toplanması hedefleniyor. Bu süre içinde toplanan kanlar, ihtiyacı olan binlerce kişiye umut ışığı olacak.
Basın toplantısında konuşan Johnson Wax Genel Müdürü Atila Alada, bir insanın hayatı boyunca 3 ünite kanının sivrisinekler tarafından emildiğini belirterek, şunları söyledi:
“OFF! Sinekkovar ürünlerimiz için gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk kampanyası sayesinde toplumumuzda kan bağışı bilincini yükseltmeyi ve özellikle yaz aylarında azalan bağışları artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek düzenlenen bu kampanyaya herkesi katılmaya davet ediyoruz. Umarız yakın gelecekte başka firmalar da bizi takip edecektir.”
Toplantıda konuşan Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali de, “Dünyada artık firmaların sadece kar amacıyla hareket etmesi mümkün değildir. Firmalar bulundukları ülkelerin sosyal sorunlarına kayıtsız kalamaz. OFF! markası, içinde büyüdüğü toplumun kan sorununa kayıtsız kalmadığını Türk Kızılayı ile birlikte binlerce kişinin hayatını kurtararak gösterdi. Bu davranışın diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmasını diliyorum.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali tarafından Johnson Wax Genel Müdürü Atila Alada’ya teşekkür plaketi verdi. Genel Başkan Tekin Küçükali ile Genel Müdür Atila Alada daha sonra ise kan bağış otobüsünde ilk kan bağışını gerçekleştirdi.
Türkiye'nin Yıllık Kan İhtiyacı 1.5 Milyon Ünite
Bir ülkenin kan ve kan bileşenleri açısından kendine yeterli hale gelebilmesi için genel nüfusa göre kan bağışı oranının yüzde 5 civarında olması gerekiyor. Ülkemizde son verilere göre bu oran yüzde 1.5 civarında. Sadece İstanbul ilinin yıllık kan/kan komponenti ihtiyacının ortalama 550 bin ünite olduğu düşünüldüğünde bu oranın ihtiyacı karşılayamayacağı açıkça görülüyor. 1.5 milyon ünite olan Türkiye’nin yıllık kan ihtiyacının yarısını Türk Kızılayı karşılıyor.

Hürriyet / 14.08.2007

 

 

Şirketimiz her yıl düzenli olarak denetlenmekte
Bu denetleme sonucu verilen Kalite Belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Online İletişim

Email Adresiniz:

Mesajınız        :

İletişim Bilgilerimiz

Tümtaş & Opetaş Otomotiv San. İç Dış Ltd. Şti

Addres:  Organize Deri Yan Sanayi Sitesi (Gelişme Bölgesi) YC 20 Parsel
PK. 981474 Tuzla/İstanbul

Tel:  +90 (216) 591 01 20 (5 Hat)

Fax: +90 (216) 591 01 25

Email:   Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tanıtım Videosu